niedziela, 17 marca 2019

Duchy of Warsaw: 3rd Infantry Regiment. Księstwo Warszawskie: 3. Pułk Piechoty.

Next regiment is ready for inspection. This time it is the 3rd Regiment and like my all previous this one is also two-battalion unit with Voltigeurs screen. All figures are from Front Rank. Together with my regiment, I made my first Brigade General, the second will be made later.  Now I have enough infantry for the upcoming game, so it is time for cavalry. I started it with Horse Artillery. This time again Front Rank did not make a good job. Soldiers have hats with the wrong shape. It looks like for Hussars, but it should look more like for the Chasseurs from Elite Companies. In the future, I am going to compare this Horse guns with Murawski Miniatures ones and we will see what set is historically more accurate. But this is the future. If you have seen that set, let me know in the comment section.
Kolejny pułk gotowy do inspekcji. Tym razem jest to 3. Pułk i tak jak moje poprzednie składa się z dwóch batalionów i tyraliery Woltyżerów. Wszystkie figurki to Front Rank. Razem z pułkiem pomalowałem pierwszego generała brygady, drugi dołączy już wkrótce. Teraz mam wystarczająco piechoty na nadchodzącą grę, czas więc na kawalerię. Zacząłem od artylerii konnej. Tym razem Front Rank znowu nie stanął na wysokości zadania. Żołnierze mają złe czapki. Wyglądają na huzarskie, a powinny być zbliżone do czapek Strzelców Konnych z kompanii wyborczych. W przyszłości mam zamiar porównać ten zestaw do tych z kolekcji Murawski Miniatures i wtedy przekonamy się, który z nich jest bardziej historycznie zgodny. To jednak przyszłość. Jeśli znacie ten zestaw dajcie mi znać w komentarzach co o nim myślicie.

1st Battalion/1. Batalion:


2nd Battalion/2. Batalion:


Voltigeurs/Woltyżerzy:Colonel with Brigadier/Pułkownik z Brygadierem:


Horse Artillery/Artyleria konna:


2. Regiment/2. Pułk:


Infantry Division/Dywizja Piechoty:

10 komentarzy:

 1. Lovely units, truly like the infantry...

  OdpowiedzUsuń
 2. Excellent regiment and division, Bartek!

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetnie Bartku.Dobra robota. Artyleria konna Front Ranku ma kołpaki z flamami, a nie powinna ich mieć. Denka bermyc artylerzystów powinny być gładkie z guzikiem pośrodku. Z tego co wiem to Murawski nie przykłada zbytniej wagi do realiów historycznych. Ostatni wyrób kirasjerów XW 1813 to już dramat, także i jakościowy. Dziwie się trochę, że nie wybrałeś skali 18 mm i najlepszych na rynku figurek napoleońskich -AB. Są wszak bardzo popularne na Wyspach.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za komentarz. Z Murawskiego widziałem dotąd tylko piechotę i nie przekonała mnie do siebie. Co do Front Rank, to i piechota i teraz Strzelcy Konni, których maluję wyglądają dość wiernie (małe detale i przy kilku ruchach skalpela i green stuffu da się zrobić je jeszcze wierniejsze historii). Niestety przy artylerii jest już gorzej. Jednak w tej skali i dla tego okresu są one najlepsze. Co do skali to tu głównie chodzi o graczy i ich kolekcje, a ta jest u nas najpopularniejsza, co zresztą zobaczysz po wpisach z tego roku (będą i Lipsk i Waterloo).

   Usuń
 4. What about ... no ... when are the horses coming?

  OdpowiedzUsuń