sobota, 5 lipca 2014

Modele z kolekcji Iana Holta. Niemieckie posiłki do Polska 1944 (cz. 28). 50 tysięcy odwiedzin. Models from Ian Holt's collection. German reinforcements for Poland 1944 (pt 28). 50K visits.

Zacznę od końca. Właśnie dzisiaj licznik odwiedzin mojego bloga przekroczył liczbę 50 tysięcy! Wszystkim klikającym, bardzo za to dziękuję.
I will start from the last thing. Today my blog have reached 50 thousands visits! I would like to say big thank you to all of those who visits my blog.

Myślałem sobie jak uczcić tą okazję. Mogłem umieścić kolejną relację z gry, ale wtedy uzmysłowiłem sobie, że już dawno nie pokazywałem nic skończonego (nie martwcie się jednak raport z gry umieszczę jutro). Dość znaczną ilość modeli mam w różnym stadium malowania, ale nie za dużo skończonych. Jednak mam coś skończonego i gotowego do pokazania. Pierwsze to modele z kolekcji śp. Iana Holta. Na początku tego roku pisałem Wam o naszej wielkiej stracie (więcej o tym pod tym linkiem http://asienieboje.blogspot.co.uk/2014/01/polska-1944-32-cos-dla-niemcow-kolekcja.html) i jak stałem się posiadaczem części jego modeli. Oprócz pomalowanych modeli nabyłem również kilka tych niepomalowanych i niezłożonych. Dzisiaj pierwsza ich część.
I was thinking how to celebrate this occasion. Put the relation from the last game, and then I realised that I haven't show you my new toys for the long period of time (don't worry the game report will be tomorrow). I have right now many of them started but not many finished. However I got something ready to show. First some models from Ian Holt collection. At the beginning of this year I told you about our great lost (more you can read at this link: http://asienieboje.blogspot.co.uk/2014/01/polska-1944-32-cos-dla-niemcow-kolekcja.html) and how I become the owner of the part of his models. Besides of ready models I bought some unpainted and some unassembled. Today the first part of those models.

PzKpfw VI Tiger

W sumie do mojej kolekcji dołączyło 5 czołgów tego typu. Cztery z nich pochodzą od nieznanego mi producenta. Były to najprawdopodobniej sprzedawane kiedyś całe modele gotowe do wargamingu lub jakaś uproszczona wersja dla modelarzy. Jeśli jesteście w stanie je rozpoznać dajcie mi o tym znać. Środkowy czołg pochodzi od Hasegawy i miałem już kiedyś przyjemność składania tego modelu. Niestety muszę przyznać się do porażki z gąsienicami. Nie wyszło mi to najlepiej... Cóż, na razie musi wystarczyć, jeszcze nad tym problemem pomyślę.
In total, into my collection joined 5 tanks of this type. Four of them are from unknown to me source. I believe it comes from some kind of ready for wargaming or easy to assemble collection. Let me know if you are able to recognise this models. Tank in the middle is Hasegawa product. I had one tank from that producer already. However this time I fall with rubber tracks. It not looks as I wish... Well, It will stay how it is, maybe later I will do something with this.

PzKpfw IV - ESCI

Jeden z już antycznych produktów. Jakość odlewu pozostawiała wiele do życzenia, jednak możliwość składania tak zabytkowego modelu, była naprawdę przyjemnością. Niestety część elementów zagubiła się już w czasie i tylko jeden z modeli otrzymał ekrany pancerne.
One from the antic models. Quality of the sprues was not very high quality, however it was really great to have the opportunity to assemble old model like this. Unfortunately some parts were missing and only one model has received the skirts.


StuG III - ESCI

Następny legendarny już model. Tutaj też brakowało kilku części, między innymi lufy działa. Na szczęście równocześnie składałem i malowałem modele od PSC (patrz dalsza część tekstu) i użyłem jednej z niewykorzystanych luf.
Next legendary model. There was missing few parts for this model as well, among the others the main gun. Fortunately, at the same time I was assembled and painted models from PSC (see the text below) and I used one of the unused guns.


Oprócz tych pochodzących z kolekcji Iana udało mi się skończyć kilka innych modeli:
Besides those from Ian's collection I was lucky to finish few other models as well:

StuG III, StuH 42 - Plastic Soldier Company.

Mam nowe 4 pojazdy od tego producenta. Jeden z tych pojazdów otrzymałem za darmo wraz z dodatkiem do zasad Battlegroup, Fall of the Reich. Złożyłem z nich trzy StuGi i jednego StuHa.
I have new 4 vehicles from that producer. One of them I have received as the free gift together with the supplement for Battlegroup rules, Fall of the Reich. I have assembled three StuGs and one StuH.


PzKpfw III - Armourfast.

Ostatnie czołgi pochodzą od Armourfast. Są to bardzo uproszczone wersje tego czołgu, w sam raz do wargamingu. 
The last tanks comes from Armourfast. Those are very simplified version of this tanks, very good for wargaming.


Zdjęcie rodzinne nowych modeli:
Family picture of new models:


6 komentarzy:

  1. Quite a collection now Bart. You will have to take on my Red Army......

    OdpowiedzUsuń
  2. Congrat's on the 50K Bart! Fantastic collection of armour there too. They all look wonderful!

    OdpowiedzUsuń
  3. Great looking collection Bart!

    OdpowiedzUsuń