piątek, 18 lipca 2014

How to revitalize the old brushes - the link. Link do jak odnawiać stare pędzle.

Today something completely different. From some time I use the very special process with my brushes proposed by Arbal on his blog. Arbal used some polish products for that proces, however I found some substitutes here in UK. And for example instead of solvent acrylic I use white spirit. As the hair conditioner I use the one from Basic range from Sainsbury's - it is very cheap and does the job very well. Since I started use this process my waste of brushes has minimised to one on every six, seven revitalized - it is very good score.
Dzisiaj coś zupełnie innego. Od pewnego czasu korzystam ze specjalnego procesu rewitalizacji moich pędzli, zaproponowanego przez Arbala na jego blogu. Arbal używa do tego kilku polskich produktów, ja z kolei znalazłem kilka zamienników tutaj w UK. I tak zamiast proponowanego zmywacza akrylowego używam białego spirytusu, a odżywkę do włosów kupuję z serii Basic od Sainsburego - bardzo tania i sprawdza się doskonale. Od czasu kiedy zacząłem używać tego procesu tracę tylko jeden pędzel na sześć, siedem odzyskanych - to bardzo dobry wynik.

And here is the link to the  Arbal's blog:
Tutaj link do bloga Arbala:

2 komentarze:

  1. Ponoć szampon do włosów też jest wskazany.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Być może, chociaż w moim przypadku płyn do mycia naczyń sprawdza się bardzo dobrze i wystarcza jedynie odżywka. Spróbuję kiedyś z szamponem i sprawdzę czy jest jakiś lepszy efekt.

      Usuń