poniedziałek, 4 lutego 2013

Polska 1944 (20); Poland 1944 (20) - Trochę Sowietów. Some Soviets.

Nie wiem, co złego było z tymi figurkami, ale wszystko co mogło się nie udać podczas malowania, spotkało właśnie ten zestaw piechoty sowieckiej od Revella. Najbardziej zastanawiające było zachowanie się farby bazowej. Użyłem spraju Army Painter. Nigdy nie miałem z nim problemu, do czasu tych figurek. Farba nie chciała się trzymać modeli, pomimo faktu, że zostali oni dokładnie wykąpani przed malowaniem... Nie szkodzi, są gotowi, w moich grach raczej są skazani na służbę w kompaniach karnych... Szybko pojawią się na stole i najprawdopodobniej szybko z niego znikną... Na pocieszenie mogę powiedzieć, ze przynajmniej na nich przetestowałem spray Purity Seal od Citadel i teraz mam przynajmniej jakieś pojęcie jak to użyć. A oto zdjęcia moich oddziałów:
I do not know what was wrong with these figures, but everything that could go wrong during painting, met just this set of Soviet infantry from Revell. Most curiously was the behavior of the base paint. I used the Army Painter spray. I've never had a problem with it, until these figures. The paint did not stick models, despite the fact that they have been thoroughly cleaned before painting ... It does not matter, they are ready, in my games they are sentenced to penal service in companies ... Quickly appear on the table and it is likely to disappear quickly ... As a consolation, I can say that at least I have tested Purity Seal spray from the Citadel on them, and now I have at least some idea of ​​how to use it. Here are pictures of my units:

8 komentarzy:

 1. Anyway, they are looking very nice Bart!
  Phil.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Thank you very much Phil!

   Usuń
  2. Bartek, jak piechota sowiecka, to tylko Plastic Soldier lub Italeri. Ja jeszcze bym ich trochę zmatowił washem Umber Shade Vallejo, tyci tyci posmyrać pędzlem.

   Usuń
  3. Dodałbym jeszcze Zvezdę, Italeri jeszcze nie próbowałem. Co do washa, to spróbuję go, ale muszę pojechać go kupić. Chociaz powiem szczerze to mi się już przy nich nic nie chce robić. Teraz maluje Valianta i robota pięknie sama idzie do przodu, a malowanie trudniejsze bo to niemieckie kamo.

   Usuń
  4. Bartek, ale wash koniecznie musisz mieć... jedź i kup a nie pożałujesz, Twoi sowieci/LWP będą wyglądali jeszcze fajniej. Nie pożałujesz :)

   Usuń
 2. They look great Bart despite the hassles with the painting!

  OdpowiedzUsuń