środa, 29 lipca 2015

28mm Army of the Levant. Armia Lewantu w 28mm.


Today something I'm not doing on my blog very often. I would like to invite all of you to back up the Kickstarter project of my club pal, Campbell Hardie. It is about the 28mm army for Vichy French Colonial units. The figures was moulded  by Kamil Milaniuk. As my opinion they looks great. Here you have the sample together with well known British from Warlord:
Dzisiaj coś czego nie robię na moim blogu zbyt często. Chciałbym Was zaprosić do wsparcia kickstartera mojego klubowego kumpla, Campbella Hardiego. Chodzi tutaj o armię w skali 28mm oddziałów kolonialnych Francji Vichy. Figurki zostały wyrzeźbione przez Kamila Milaniuka. W mojej opinii wyglądają wspaniale. Tutaj macie próbkę razem z dość dobrze znanym modelem Brytyjczyka od Warlorda:


Link to the Kickstarter:
Link do Kickstartera:

11 komentarzy:

 1. Za pierwszym razem się nie udało, może za drugim jakoś przejdzie. Chętnie bym wsparł ten projekt bo mam zakusy na armię Vichy do Bolta ale przy tym kursie funta... W każdym razie powodzenia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zobaczymy, jak tym razem się to posunie. Co do funta, to nie narzekam, bo z tej strony wygląda to całkiem dobrze ;)

   Usuń
  2. :P

   IMO te figurki mi się jako-tako podobają. Plus za to, że są szczupłe co w tej skali jest rzadkością. Mają całkiem ładnie wyrzeźbione ciało i ekwipunek. Trochę jednak szwankuje detal u tych lebelów, detal twarzy białych żołnierzy jest strasznie słaby, wygląda jak u figurek HaTowskich. Są pozbawione wyrazu, emocji. Poza tym pozy nam ukazane są strasznie mało dynamiczne...

   Mógłbyś się spytać swojego kolegi o organizacje kolonialnego batalionu piechoty francuskiej 1941-1942 do poziomu sekcji? Trochę mnie dziwi ten 10-osobowy skład ale też nie znalazłem nic wartego uwagi na ten temat.

   Usuń
  3. Poszukam u siebie i dam znać.

   Usuń
  4. Dzięki. Gdybyś mógł się dowiedzieć jak szybko po ew. sfinalizowaniu KS figurki zostaną wdrążane do produkcji byłbym wdzięczny.

   Usuń
  5. I jak tam? Masz odpowiedzi na me pytania?

   Usuń
  6. Niestety, projekt upadł. Chyba coś nowego pojawiło się od braci Perrych w tym temacie.

   Usuń
  7. Senegalczycy. Dzięki za nowinę, a masz może coś o organizacji jednostek? Nie mogę znaleźć OdB na poziomie plutonu co bywa dość kłopotliwe.

   Usuń
  8. Tylko ten z dodatku do Bolt Action o Francji. Drużyna to Podoficer + 11 ludzi, jeden z nich ma lkm, jeden pistolet lub jeden rkm i granatnik. 3 drużyny tworzą pluton. Dodatkowo w plutonie masz oficera i dwóch ludzi, medyka, ckm, karabin ppanc, moździerz. Tyle książka, co do reszty musiałbyś poszukać w pozycjach o tych jednostkach. Zapytam się Campbella, powinien mieć coś o nich u siebie.

   Usuń
  9. Dzięki. Chodzi mi właśnie o oddziały Vichy w Lewancie i Afryce Północnej.

   Usuń