poniedziałek, 25 czerwca 2012

Imperial War Museum London

Obecnie mam trochę wolnego od pracy, więc mam więcej czasu na hobby. Obecnie pracuje nad poważnymi uzupełnieniami dla moich Sowietów i Niemców w 20mm i być może rozpocznę prace nad 1 Dywizją Pancerną generała Maczka, o ile pozwoli mi na to czas. Oczekujcie już wkrótce relacji z budowy. A tymczasem coś zupełnie innego, również związanego z hobby. Będąc na Salute w kwietniu tego roku i mając trochę wolnego czasu w zanadrzu, postanowiłem odwiedzić jedno z londyńskich muzeów. W planie miałem dwa: muzeum RAF w Heldon lub Imperial War Museum. Ze względu na czas i odległości zdecydowałem się na to drugie. Była to już moja druga wizyta w tym muzeum. Z tej wizyty pochodzi kilka zdjęć z którymi chciałbym się w tym miejscu podzielić.
Najważniejsze informacje  dla odwiedzających to:
  • wstęp jest bezpłatny (jak do większości muzeów w Wielkiej Brytanii),
  • można do woli robić zdjęcia wszystkim eksponatom,
  • przygotujcie się na kontrolę waszego bagażu - względy bezpieczeństwa,
  • rezerwujcie sobie bardzo dużo czasu (ja go nie miałem i tym razem, w ciągu 2 godzin zaliczyłem tylko dwa piętra muzeum: piwnice i parter),
  • miejcie naładowaną baterię do aparatu ;)
Co polecam?
Ze względu na to, że nie miałem czasu odwiedzić całości muzeum, powiem tylko o niektórych atrakcjach. Warto zachować chronologię i  zacząć od pierwszej wojny światowej, przez międzywojnie i dalej przez wszystkie kampanie drugiej wojny światowej. Warto zatrzymać się i obejrzeć stare kroniki z działań wojennych. Obejrzyjcie okopy pierwszej wojny światowej, jak i możecie spędzić czas w schronie w czasie bombardowania (Blitz Experience) (polecam!!!). Po więcej szczegółów zapraszam na stronę muzeum.

Currently I am off from work, so I have more time for my hobby. I am currently working on my reinforcements for the Soviets and the Germans in 20mm and may begin work on the 1st Armoured Division of General Maczek, if I have enought time for this. Expect soon the relation of the building. And yet something else, also associated with the hobby. Being at the Salute in April this year and having some extra free time, I decided to visit one of London's museums. I had to chose beetwen two of them: the RAF Museum in Heldon or the Imperial War Museum. Due to the time and distance I decided to visit the second one. It was already my second visit to this museum. From this visit come some pictures, I would like to share.
Some informations for visitors:
  • entry is free of charge (like to the most of the museums in UK),
  • you are able to make pictures of all dispalys,
  • there is security bag inspection - for all security reasons,
  • you need a lot of time (I did not have enought, so during two hours I was able to see only basement and ground floor),
  • check is your battery in your camera full ;)
 What I recommend?
Because I did not have enouht time to visit all the museum, let me just say about some of the attractions. You should keep the chronology, and so start with the First World War, through the Interwar, further through all the campaigns of World War II. It is worth to stop and watch the old chronicles of the war. See the trenches of World War I, and you can spend time in a shelter during the Blitz Experience (must see!!!). For more details please visit the museum's web site.

Jagdpanther

T34/85
Mark V tank male.

A very famous car ;) Bardzo sławny samochód ;)

M3A3 Grant - Monty's Tank. Czołg marszałka (wtedy jeszcze generała) Montgomery'ego

Matilda II

25 pounder. 25-cio funtówka.

18 pounder. 18-sto funtówka.

Daimler Mk I

Churchil Mk VII

British 9.2'' Mk I heavy siege Howitzer. Brytyjski moździeż oblężniczy Howitzer kalibru 9,2 cala (około 233,5 mm)Part of the Polish Campaign 1939 exibition. Część ekspozycji poświęconej Kampanii Wrześniowej.

France 1940. Francja 1940.

France 1940. Francja 1940.

Poles in North Africa. Polacy w Afryce Północnej.
Po więcej zdjęć odwiedź mój flickr:
For more pictures visit my flickr: 
http://www.flickr.com/photos/asienieboje/sets/72157630285076474/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz